Un copil,un profesor, o carte și un stilou pot schimba lumea. - Malala Yousafzai

olimpiade

Rezultate Olimpiade si Concursuri - NAȚIONALĂ - CNT 2017

Body

                                                                  REZULTATE OLIMPIADE ȘCOLARE

                                                                              FAZA NAȚIONALĂ

                                                                                      - 2017-

 

BEBEC MARIA-clasa a XI-a - OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ – PREMIUL AL II-LEA

DRĂGHICI OANA-SILVIA – clasa a IX-a- OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ– PREMIUL AL II-LEA

MANOLEA ASTRID – clasa a IX-a-OLIMPIADA DE LIMBA GERMANĂ MODERNĂ– PREMIUL AL III-LEA, PROIECT

PÎRVULESCU ANISIA – clasa IX-a -OLIMPIADA ȘCOLARĂ DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ – PREMIUL AL III-LEA

TRĂNCĂNĂU CEZAR-ALEXANDRU – OLIMPIADA DE TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI, MEDALIA DE ARGINT

TEODORESCU SARA – OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ „SOLOMON MARCUS” – PREMIU SPECIAL

LUNGU VLAD – OLIMPIADA DE MATEMATICĂ – MEDALIA DE BRONZ ACORDATĂ DE SOCIETATEA DE ȘTIINȚE MATEMATICE DIN ROMÂNIA

MARGHESCU BOGDAN - OLIMPIADA DE MATEMATICĂ – MEDALIA DE BRONZ ACORDATĂ DE SOCIETATEA DE ȘTIINȚE MATEMATICE DIN ROMÂNIA

ȘEITAN RADU - OLIMPIADA DE MATEMATICĂ – MEDALIA DE BRONZ ACORDATĂ DE SOCIETATEA DE ȘTIINȚE MATEMATICE DIN ROMÂNIA

URZICEANU VLAD ȘTEFAN– OLIMPIADA DE FIZICĂ – MEDALIE DE BRONZ

GRECU BOGDAN-OLIMPIADA DE FIZICĂ- MEDALIE DE BRONZ

GARDNER KENNETH BENJAMIN-MENȚIUNE DE ONOARE

PELEAȘĂ TEODORA MIHAELA – OLIMPIADA DE LIMBA NEOGREACĂ – PREMIU SPECIAL

POPESCU MĂDĂLINA MIHAELA- OLIMPIADA DE LIMBA NEOGREACĂ PREMIU SPECIAL

 

 

 

                                                                                    CONCURSURI ȘCOLARE

                                                                                         FAZA NAȚIONALĂ

 

PICIOR CĂTĂLIN-LUCIAN – CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ „VALERIU ALACI” – MENȚIUNE

DRAGAN PAVEL și SEMEN VALENTIN ION - CONCURSUL NAȚIONAL “INCEPE SĂ PROGRAMEZI CU ALICE” – PREMIU SPECIAL

 

 

Tags

REZULTATE ELEVI PREMIATI LA OLIMPIADA DE FIZICA -OLIMPIADA JUDETEANA- 2017

Body

REZULTATE ELEVI PREMIATI LA OLIMPIADA DE

FIZICA -OLIMPIADA JUDETEANA- 2017

 

Nr

crt

Numele si prenumele

Cls.

Profesor indrumator

Premiul

1

URZICEANU VLAD

VI

IORDACHE CLAUDIU

II

2

RACIANU MARIAN

GABRIEL

VIII

EPURAN EMILIAN

MENTIUNE

3

GRECU BOGDAN

OCTAVIAN

IX

ZAHARESCU TAMARA

II

4

GARDNER KENNETH

BENJAMIN

IX

ZAHARESCU TAMARA

III

5

SEITAN RADU CATALIN

X

EPURAN EMILIAN

II

Tags

Rezultate olimpiada judeteana de informatica si TIC - CNT 2017

Body

Tabel nominal cu premiile obținute de elevii participanți la

Olimpiada de informatică, faza județeană,

martie.2017

 

 

Nr. Crt.

Nume

Prenume

Clasa

Profesor îndrumător

Premiu obținut

  1.  

Mitoiu

Bogdan Petru

5

 

Piț-Rada Ionel Vasile, Bejenaru Laviniu

Premiul I

  1.  

Semen

Valentin Ion

8

Teșilă Cornelia

Premiul I

  1.  

Răcianu

Marian Gabriel

8

Teșilă Cornelia

Premiul II

  1.  

Grecu

Bogdan Octavian

9

Teșilă Cornelia

Premiul I

  1.  

Bușe

Iasmina Alexandra

9

Teșilă Cornelia

Premiul III

  1.  

Gīndacu

Elvis

10

Piț-Rada Ionel Vasile

Mențiune

  1.  

Drăcea

Iulian

10

Piț-Rada Ionel Vasile

Mențiune

  1.  

Stuparu

Denis

10

Bejenaru Laviniu

Mențiune

  1.  

Picior

Cătălin

10

Piț-Rada Ionel Vasile

Mențiune

  1.  

Burdescu

Alexandru

11

Piț-Rada Ionel Vasile

Premiul I

  1.  

Iordăchescu

Anca

11

Piț-Rada Ionel Vasile

Premiul II

  1.  

Iloaia-Pīrvulescu

Andreea

11

Piț-Rada Ionel Vasile

Premiul III

 

 

 

 

 

 

Tabel nominal cu premiile obținute de elevii participanți la

Olimpiada de Tehnologia informației și a comunicațiilor, faza județeană, aprilie.2017

 

Nr. Crt.

Nume

Prenume

Clasa

Profesor îndrumător

Premiu obținut

  1.  

Trăncănău

Cezar Alexandru

IX

Bejenaru Laviniu

Premiul I

  1.  

Jozsa

Andreea

X

Ghiocel Georgeta

Premiul II

  1.  

Schinteie

Albert Andrei

X

Ghiocel Georgeta

Premiul III

  1.  

Ciorăscu

Eva Victoria

IX

Bejenaru Laviniu

Mențiune

 

 

 

 

 

Tabel nominal cu premiile obținute de elevii participanți la

Olimpiada de Educație tehnologică, faza județeană

Nr. Crt.

Nume

Prenume

Clasa

Profesor îndrumător

Premiu obținut

  1.  

Pîrvulescu

Anisia

8

Zinca Elena

Premiul I

 

Tags

Rezultate - Concursuri CNT 2016-2017

Body

REZULTATELE LA OLIMPIADELE ȘI CONCURSURILE ȘCOLARE

ANUL ȘCOLAR 2016-2017

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

 

 

OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ- FAZA JUDEŢEANĂ

21.01.2017

 

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

1

TEODORESCU SARA

V

I –calificare la faza națională

2

OBOGEANU RAREŞ

V

II

3

MITOIU BOGDAN

V

M

4

FALCAN DELIA

V

M

5

POPESCU MARIA

V

M

6

AMZA SARA

V

M

7

PÎRVĂNESCU ANDRA

V

M

8

OLARU ȘTEFAN

V

M

9

MAZILU OANA

VI

M

10

OLEI CĂTĂLINA

VII

I - calificare la faza națională

11

CISMARU IOANA

VIII

M

12

PÎRVULESCU ANISIA

VIII

M

13

BUŞE  IASMINA

IX

I - calificare la faza națională

14

GRECU BOGDAN

IX

II - calificare la faza națională

15

PÎLŞAN BIANCA

IX

III

16

ILIOAIA PÎRVULESCU

XI

M

17

LUNGU VLAD

XII

M

 

 

 

OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ- FAZA NAȚIONALA

20.05.2017

 

Nr.crt.

Nume și prenume

Clasa

Premiul

1

TEODORESCU SARA

V

PREMIUL SPECIAL

 

 

 

 

 

 

 

 

OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ- FAZA JUDEŢEANĂ

29.01.2017

 

Nr.crt.

Nume și prenume

Clasa

Premiul

1

OPROIU MARIA

V

M

2

RAICU RAICU

V

M

3

POPESCU MARIA

V

M

4

FALCAN DELIA

V

M

5

ȚÂNȚARU ARIANA

V

M

6

URUCU EVELYN

V

M

7

PÎRVĂNESCU ANDRA

V

M

8

VOICU CRISTIAN

V

M

9

CIULCĂ RIANNA

VI

M

10

ANDRIȚA GIULIA

VI

M

11

LUCA DALIA

VI

M

12

POP IULIA

VI

M

13

URZICEANU VLAD

VI

M

14

STUPARU BIANCA

VI

M

15

PUIU MARA

VII

I- calificare la faza națională

16

ARDEIU ANDRA

VII

M

17

OLEI IOANA

VII

M

18

DRINCEANU ALEXIA

VII

M

19

PREDA AMINA

VII

M

20

PUIU MARIA

VII

M

21

SCRECIU MARA

VII

M

22

TĂTUCU MIRUNA

VIII

M

23

DRĂGAN PAVEL

VIII

M

24

RAICU IULIA

VIII

M

25

ȘOȘEA MIRUNA

VIII

M

26

VOINEA ANDREEA

VIII

M

27

APETREI ANASTASIA

VIII

M

28

DUMITRU ALEXANDRA

VIII

M

29

MANOLEA ASTRID

IX

I -calificare la faza națională

30

BALAMAT DIANA  

IX

M

31

POPESCU MIRELA

IX

M

32

CEAUȘENE PATRICIA

IX

M

33

PREDESCU REBECA

IX

M

34

DRĂGHICI OANA

IX

M

35

CIOBANU DARIA

IX

M

36

CHIRIȚĂ MEDEEA

IX

M

37

SÎRBULESCU ALEXANDRA

X

III

38

ANDRIȚA ANA-MARIA

X

M

39

MIDUȘ IULIA

X

M

40

STREINU TABITA

XI

M

41

ȘUȚĂ CLAUDIA

XI

M

42

PRIBOI MĂLINA

XII

M

 

 

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

ETAPA JUDEȚEANĂ

25.02.2017

 

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

1

OPROIU MARIA

V

III

2

MIHĂIȚĂ DANIEL

V

III

3

POPESCU MARIA

V

III

4

TEODORESCU SARA

V

III

5

NEGRESCU DIANA

V

III

6

OBOGEANU RAREȘ

V

III

7

URUCU EVELYN

V

M

8

RAICU TUDOR

V

M

9

ȚÂNȚARU ARIANA

V

M

10

FALCAN DELIA

V

M

11

NODIȚ MIHAI

V

M

12

VOICU CRISTIAN

V

M

13

CIULCĂ RIANNA

VI

III

14

MAZILU OANA

VI

III

15

DRAGNEA LUIZA

VI

III

16

ANDRIȚA GIULIA

VI

III

17

STUPARU BIANCA

VI

III

18

TURTUREAN ALEXANDRA

VI

III

19

POGANU MARIA

VI

M

20

EPURAN NARCISA

VI

M

21

BURTEA ANISIA

VI

M

22

SIMCEA RAREȘ

VI

M

23

MINCULEASA MIHAELA

VI

M

24

NEGRESCU ALEXIA

VI

M

25

POP IULIA

VI

M

26

OLEI CĂTĂLINA IOANA

VII

I –calificare la faza națională

27

PREDA  AMINA

VII

II-calificare la faza națională I.Teodoreanu

28

ARDEIU ANDRA

VII

III

29

PUIU GABRIELA MARA

VII

III

30

DRINCEANU ALEXIA

VII

III

31

PUIU MIHAELA MARIA

VII

M

32

ȘTEFĂNESCU DARIA

VII

M

33

FOTA DARIUS

VII

M

34

ȚEPELUȘ ELENA

VII

M

35

JIANU ELENA

VII

M

36

MARICAN SARAH

VII

M

37

NAU JOHN

VII

M

38

MERGEA ERIKA

VII

M

39

GAVRA ANA

VII

M

40

APETREI ANASTASIA

VIII

III

41

LUNGULEASA EUGEN

VIII

III

42

IORGA EDUARD

VIII

III

43

ROȘIEȚEANU ANA MARIA

VIII

III

44

VOINEA ANDREEA

VIII

III

45

CISMARU IOANA

VIII

III

46

FIRULESCU VLAD

VIII

M

47

CIUREL ROXANA

VIII

M

48

TĂTUCU MIRUNA

VIII

M

49

RAICU IULIA

VIII

M

50

RĂCHITAN MARIA

VIII

M

51

ȚUȚURIGĂ CRISTINA

VIII

M

52

SEMEN VALENTIN

VIII

M

53

BUȘE IASMINA

IX

I –calificare la faza națională

54

DRĂGHICI OANA

IX

II

55

CHIRIȚĂ MEDEEA

IX

III

56

CREȚESCU MARIA

IX

III

57

ȘTIUCĂ CRISTINA

IX

M

58

ANDRIȚA MIRUNA

IX

M

59

CEAUȘENE PATRICIA

IX

M

60

RĂDULESCU ROXANA

IX

M

61

BONDOC ANDREEA

IX

M

62

BUDAȘCĂ ALEXANDRA

IX

M

63

RADU CARMEN

IX

M

64

CIOBANU DARIA

IX

M

65

BARBU OANA

X

III

66

POPESCU MĂDĂLINA

X

III

67

SÎRBULESCU TEODORA

X

III

68

EMANOIL LORENA

X

III

69

MIDUȘ IULIA

X

III

70

TABACU-ȚECULESCU ANDRA

X

III

71

BOLOCAN MONICA

X

M

72

ROGOBETE ANA

X

M

73

IACOBESCU ALEXIA

X

M

74

DOVLETE SANELA

XI

III

75

STREINU TABITA

XI

III

76

ȘUȚĂ CLAUDIA

XI

III

77

PRIBOI MĂLINA

XII

II

Tags
Subscribe to olimpiade