”Un copil,un profesor, o carte și un stilou pot schimba lumea.”

Malala Yousafzai

Rezultate - Concursuri CNT 2016-2017

REZULTATELE LA OLIMPIADELE ȘI CONCURSURILE ȘCOLARE

ANUL ȘCOLAR 2016-2017

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

 

 

OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ- FAZA JUDEŢEANĂ

21.01.2017

 

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

1

TEODORESCU SARA

V

I –calificare la faza națională

2

OBOGEANU RAREŞ

V

II

3

MITOIU BOGDAN

V

M

4

FALCAN DELIA

V

M

5

POPESCU MARIA

V

M

6

AMZA SARA

V

M

7

PÎRVĂNESCU ANDRA

V

M

8

OLARU ȘTEFAN

V

M

9

MAZILU OANA

VI

M

10

OLEI CĂTĂLINA

VII

I - calificare la faza națională

11

CISMARU IOANA

VIII

M

12

PÎRVULESCU ANISIA

VIII

M

13

BUŞE  IASMINA

IX

I - calificare la faza națională

14

GRECU BOGDAN

IX

II - calificare la faza națională

15

PÎLŞAN BIANCA

IX

III

16

ILIOAIA PÎRVULESCU

XI

M

17

LUNGU VLAD

XII

M

 

 

 

OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ- FAZA NAȚIONALA

20.05.2017

 

Nr.crt.

Nume și prenume

Clasa

Premiul

1

TEODORESCU SARA

V

PREMIUL SPECIAL

 

 

 

 

 

 

 

 

OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ- FAZA JUDEŢEANĂ

29.01.2017

 

Nr.crt.

Nume și prenume

Clasa

Premiul

1

OPROIU MARIA

V

M

2

RAICU RAICU

V

M

3

POPESCU MARIA

V

M

4

FALCAN DELIA

V

M

5

ȚÂNȚARU ARIANA

V

M

6

URUCU EVELYN

V

M

7

PÎRVĂNESCU ANDRA

V

M

8

VOICU CRISTIAN

V

M

9

CIULCĂ RIANNA

VI

M

10

ANDRIȚA GIULIA

VI

M

11

LUCA DALIA

VI

M

12

POP IULIA

VI

M

13

URZICEANU VLAD

VI

M

14

STUPARU BIANCA

VI

M

15

PUIU MARA

VII

I- calificare la faza națională

16

ARDEIU ANDRA

VII

M

17

OLEI IOANA

VII

M

18

DRINCEANU ALEXIA

VII

M

19

PREDA AMINA

VII

M

20

PUIU MARIA

VII

M

21

SCRECIU MARA

VII

M

22

TĂTUCU MIRUNA

VIII

M

23

DRĂGAN PAVEL

VIII

M

24

RAICU IULIA

VIII

M

25

ȘOȘEA MIRUNA

VIII

M

26

VOINEA ANDREEA

VIII

M

27

APETREI ANASTASIA

VIII

M

28

DUMITRU ALEXANDRA

VIII

M

29

MANOLEA ASTRID

IX

I -calificare la faza națională

30

BALAMAT DIANA  

IX

M

31

POPESCU MIRELA

IX

M

32

CEAUȘENE PATRICIA

IX

M

33

PREDESCU REBECA

IX

M

34

DRĂGHICI OANA

IX

M

35

CIOBANU DARIA

IX

M

36

CHIRIȚĂ MEDEEA

IX

M

37

SÎRBULESCU ALEXANDRA

X

III

38

ANDRIȚA ANA-MARIA

X

M

39

MIDUȘ IULIA

X

M

40

STREINU TABITA

XI

M

41

ȘUȚĂ CLAUDIA

XI

M

42

PRIBOI MĂLINA

XII

M

 

 

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

ETAPA JUDEȚEANĂ

25.02.2017

 

Nr.crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Premiul

1

OPROIU MARIA

V

III

2

MIHĂIȚĂ DANIEL

V

III

3

POPESCU MARIA

V

III

4

TEODORESCU SARA

V

III

5

NEGRESCU DIANA

V

III

6

OBOGEANU RAREȘ

V

III

7

URUCU EVELYN

V

M

8

RAICU TUDOR

V

M

9

ȚÂNȚARU ARIANA

V

M

10

FALCAN DELIA

V

M

11

NODIȚ MIHAI

V

M

12

VOICU CRISTIAN

V

M

13

CIULCĂ RIANNA

VI

III

14

MAZILU OANA

VI

III

15

DRAGNEA LUIZA

VI

III

16

ANDRIȚA GIULIA

VI

III

17

STUPARU BIANCA

VI

III

18

TURTUREAN ALEXANDRA

VI

III

19

POGANU MARIA

VI

M

20

EPURAN NARCISA

VI

M

21

BURTEA ANISIA

VI

M

22

SIMCEA RAREȘ

VI

M

23

MINCULEASA MIHAELA

VI

M

24

NEGRESCU ALEXIA

VI

M

25

POP IULIA

VI

M

26

OLEI CĂTĂLINA IOANA

VII

I –calificare la faza națională

27

PREDA  AMINA

VII

II-calificare la faza națională I.Teodoreanu

28

ARDEIU ANDRA

VII

III

29

PUIU GABRIELA MARA

VII

III

30

DRINCEANU ALEXIA

VII

III

31

PUIU MIHAELA MARIA

VII

M

32

ȘTEFĂNESCU DARIA

VII

M

33

FOTA DARIUS

VII

M

34

ȚEPELUȘ ELENA

VII

M

35

JIANU ELENA

VII

M

36

MARICAN SARAH

VII

M

37

NAU JOHN

VII

M

38

MERGEA ERIKA

VII

M

39

GAVRA ANA

VII

M

40

APETREI ANASTASIA

VIII

III

41

LUNGULEASA EUGEN

VIII

III

42

IORGA EDUARD

VIII

III

43

ROȘIEȚEANU ANA MARIA

VIII

III

44

VOINEA ANDREEA

VIII

III

45

CISMARU IOANA

VIII

III

46

FIRULESCU VLAD

VIII

M

47

CIUREL ROXANA

VIII

M

48

TĂTUCU MIRUNA

VIII

M

49

RAICU IULIA

VIII

M

50

RĂCHITAN MARIA

VIII

M

51

ȚUȚURIGĂ CRISTINA

VIII

M

52

SEMEN VALENTIN

VIII

M

53

BUȘE IASMINA

IX

I –calificare la faza națională

54

DRĂGHICI OANA

IX

II

55

CHIRIȚĂ MEDEEA

IX

III

56

CREȚESCU MARIA

IX

III

57

ȘTIUCĂ CRISTINA

IX

M

58

ANDRIȚA MIRUNA

IX

M

59

CEAUȘENE PATRICIA

IX

M

60

RĂDULESCU ROXANA

IX

M

61

BONDOC ANDREEA

IX

M

62

BUDAȘCĂ ALEXANDRA

IX

M

63

RADU CARMEN

IX

M

64

CIOBANU DARIA

IX

M

65

BARBU OANA

X

III

66

POPESCU MĂDĂLINA

X

III

67

SÎRBULESCU TEODORA

X

III

68

EMANOIL LORENA

X

III

69

MIDUȘ IULIA

X

III

70

TABACU-ȚECULESCU ANDRA

X

III

71

BOLOCAN MONICA

X

M

72

ROGOBETE ANA

X

M

73

IACOBESCU ALEXIA

X

M

74

DOVLETE SANELA

XI

III

75

STREINU TABITA

XI

III

76

ȘUȚĂ CLAUDIA

XI

III

77

PRIBOI MĂLINA

XII

II

Tags
textformatat

concursuri